ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: dano heriban trio (sk), cartonnage ve fabricu

ladí neladí: dano heriban trio (sk), cartonnage
[fabric]
10.04.2008
zima nebo jaro? než nám matka příroda dá odpověď na tuto otázku, můžeme se tento týden opět zeptat, jestli spíše ladí nebo neladí. další pokračování natáčení tohoto pořadu ostravské televize se bude konat již tento čtvrtek ve fabricu. česko bude reprezentovat "ultrapopová" skupina cartonnage z prahy, slovensko pak "ultrajazzové" sdružení dano heriban trio.
vloženo: 08.04.2008
 

počátky cartonnage sahají sedm let zpátky a nápad založit skupinu se zrodil v hlavě armina effenbergera, který vznikl díky dřívější spolupráci se zpěvačkou vandou choco (jinak členkou souboru divadla semafor) a dvojici ještě doplnil multiinstrumentalista al-esh. v této sestavě kapela vydala v roce 2004 na se vlastní náklady desku s jednoduchým názvem - cd1. kapele to přineslo dílčí úspěchy - písniček se chopila rádia, cartonnage byli nominováni na cenu pro objev roku pražského expresradia a čtyři písničky zazněly ve filmu blízko nebe. dalšímu rozletu na výsluní hudební scény se ale staly koncerty - kapele se tehdy bohužel nepodařilo přenést album plné zajímavých hostů na koncertní pódia a tak činnost skupiny z pohledu veřejnosti usnula. práce na novém materiálu dostaly konkrétní obrysy zhruba před rokem, kdy základní sestavu doplnila současná čtvrtá členka bethany lacktorin (selfbrush). zatímco debut byl spíše triphopový až ambientní a v podstatě poslechový, novinková deska curiously connected míří více do rádií a klubů. v souvislosti s cartonnage se skloňují a přirovnávají jiná hudební (slavná) jména jako róisín murphy, goldfrapp nebo robyn a deska sbírá pozitivní ohlas.

cartonnage

jak už z názvu vyplývá, hlavní postavou skupiny dano heriban trio je slovenský zpěvák, "harmonikář" a herec daniel heriban. ten vystudoval právě akordeón na konzervatoři v bratislavě. daniel má kromě zkušenosti s divadelním prkny, rozhlasovým mikrofonem, televizním studiem a filmovou klapkou i hudební zážitky s kapelami jako dyed blue nebo heriband. dano heriban je novodobý trubadúr, občas klaun, pro někoho kouzelník. ve svých skladbách se na život dívá z poetického nadhledu. díky zmíněným hereckým rolím a převlekům prožil dano heriban už množství životů a právě proto jeho hudba má nejen silnou citovou, ale i výpovědní hodnotu. s cigaretou v ústech pendluje mezi divadlem a nahrávacím studiem, kde sedá za klávesy a mikrofón, do rukou bere často akordeón, esencie míchá i s harmonikou. aranže spolu s ním tvoří taktéž filip (mix) a jakub (bicí, perkuse) hittrichovci, díky čemu vzniká jedinečná směs skladeb, která se spojila v hudební mozaiku na albu leporelo, které přijede představit i do ostravy.

dano heriban

blinky::

 • cartonnage:: www.cartonnage.cz
 • dano heriban:: www.danoheriban.sk

  strictly blue
  foto: promo

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  18.05.2024
  >> zemězvrat 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
   
  >> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
   
  >> fotoreport:: mucha v docku
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda