ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: listen without prejudice [šarközi & misha (sk) ve fabricu]

ladí neladí: šakrözi & misha (sk)
[fabric]
15.01.2004
30.01.2004 ve 22.00 se na televizní obrazovku (přesněji na čt2) vrací hudebně-diskusní pořad ladí neladí. k dispozici bude mít čas po 22 hod. - každý čtvrtý pátek v měsíci. 30.01.2004 ale ještě uvidíte díl se skvělými gaia mesiah a slovenskými answer. ten natáčený 15.01.2004 se na program dostane až na konci února...
vloženo: 25.01.2004
 

katka šarközi je velká škoda, že při některých dílech zeje fabric prázdnotou. přitom jsem se sám na vlastní oči a uši přesvědčil, že vždy je možno spoléhat na to, že alespoň jedna ze zúčastněných kapel opravdu stojí za to. vždyť ani suma vstupného není nikterak horentní a přehnaná (nemluvě o tom, že studenti mohli vstoupit dva za cenu jednoho) a pozvané kapely většinou až tak častými hosty ostravských klubů nebývají. důkazem mohlo být např. zjevení v podobě výtečné pražské kapely gaia mesiah v dílu, který uvidíte 30.01.2004 ve 22.00 na čt2. chtěl jsem na tomto místě ještě chvíli rýpat do obou stran v tom smyslu, že pořadatelé a televizáci by si měli uvědomit přežranost ostravského publika a jít s cenou ještě níž - tedy pod už tak přijatelných osm pětek, jenže právě včera jsem na stránkách parníku objevil poznámku o tom, že minimálně pro dva v únoru natáčené katka šarközi & magoria band díly platí nabídka nulového vstupného pro studenty! (zájemci se mohou stavět s isic kartou v ruce do fronty před kanceláří klubu.)

celý ten dlouhý večer zahájilo vystoupení katky šarközi a jejího magoria bandu. zatímco katčina debutová deska nesla se v duchu míchání folku, rocku a prvků alternativní hudby, nové album má z folku jen pramálo - snad jen ten zvuk akustické kytary. folkovou složku nahradilo použití samplů. a ač sama kapela později uvedla, že se s novým prvkem musí nejdříve pořádně sžít a všechno si pořádně osahat, zvyknout si na nový styl hraní (sami jsme byli svědky toho, jak se jeden ze samplů podařilo rozjet na macu až napodruhé), zní to zajímavě, a to tak, že dokonce velmi! v jedné z klidnějších písní jsem se nechal unést natolik, že jsem zcela živě viděl na vnitřní straně svých zavřených víček, jak krásně by se jejich koncert misha hodil na scénu colours of ostrava ve farské zahradě... kapela ovšem neubrala nic na alternativní složitosti stavby jednotlivých skladeb, takže masové zařazení jejich písní do playlistů komerčních rádií se dá jen ztěží očekávat.

druhá polovina koncertní části patřila slovenskej zlatej slávici mishi. přiznám se, že jsem k ní přistupoval maličko s despektem. její popularita na slovensku je až podezřele obrovská. jenže misha není obyčejná ex-sboristka dary rolins a už vůbec nafoukaná popová hvězdička... to už jsem ovšem, koneckonců, psal i v pozvánce. na slovensku její r.n.b & soulový projev vysoce oceňují vedle široširých mas také kolegové z branže a dokonce i kritici. to už jsem ale taky psal... misha jak dokazovaly vytržené a na zdi nad diskusním koutkem vylepené části recenzí z tisku, připojili se k nim i kritici z českých médií. misha do ostravy přijela s "light verzí" své doprovodné skupiny, která tak odehrála téměř unplugged koncert (kytara + dvoje prekuse). misha - krom toho, že je opravdu krásná - je také velmi hlasově nadaná. ač sám tenhle druh hudby dvakrát nemusím, přece jen mě několikrát tahle vokalistka (a zároveň autorka svých písní), která má v sobě mimo jiné něco z mary j. blige a něco z alicii keys, strhla k rytmickému pohupu. a nebyl jsem sám, jak jsem si všiml. dobře se bavil i zbytek sálu.

debata: katka šarközi & magoria + petr dorůžka také poslední třetina - diskuse účinkujících se živými kritiky (tentokráte zastoupenými triem dorůžka - dědek - vedral) a tradičními průvodci večera petrem fialou a michalem kaščákem - patřila především mishi. tedy - ne, že by to byl záměr... jenže misha (krom toho, že je krásná a umí zpívat, jak už tady někdo povídal) je natolik komunikativní (rozuměj: ukecaná), že zbytek sálu moc nepustila ke slovu. ale co mě velmi potěšilo, byla skutečnost, že veškerou tou slávou zatím není zkažená (žádáme tedy tímto laskavě slovenská média, aby ji nekazila). po celý večer působila velmi přirozeně, inteligentně a mile (což se nedá tak docela říct o mladších dvou ze tří jejích doprovodných muzikantů).

debata: honza dědek po hodince diskuse jsem se nedobral ničeho příliš podstatného. vydal jsem se tedy na cestu ve stopách svých zad, která mi bez rozloučení odešla a kráčela napřed vstříc tramvajové zastávce. doběhl jsem nakonec svůj chrbát i tramvaj a od korespondenta jiskříka (to je ten co řekl... ale to už je koneckonců jedno... - pozn. autora) se dozvěděl, že se po mém odchodu už beztak nic důležitého nestalo.

i tak se opět jednalo o velmi povedený večer se dvěma příjemnými hudebními překvapeními. škoda jen, že příští natáčení je naplánováno proti vyhlašování klubu roku. znamená to totiž, že tu náš svědek ovéčkův bude tentokráte chybět...

připravovaná natáčení ladí neladí::
12.02.2004 le payaco (sk) + southpaw
26.02.2004 last days of jesus (sk) + sunshine
25.03.2004 tornádo lue (sk) + psí vojáci

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: bára zmeková v provozu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: t. g. copperfield & the electric band v parníku
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda