ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: dva dny hip-hopu ve fabricu

bow wave, amo, prago union, vec
[fabric]
08.,09.03.2006
hned dvojitou dávku natáčení nových dílů obnoveného ladí/neladí se na ostraváky chystá tuto středu a čtvrtek. oba díly se dále budou zaobírat česko-slovenským hip-hopem. ve středu se představí za českou stranu kapela bow wave a ze slovenské barvy budou hájit amo, ve čtvrtek to budou pražáci prago union a slováci vec.
vloženo: 06.03.2006
 

historie bow wave se datuje do roku 1997, kdy s bow wave ještě zpívala zpěvačka, ale kromě několika demáčů rozdaných po kamarádech si o případném úspěchu mohli jen zdát. přerod kapely přišel začátkem léta 2001 když kapela po domluvě otestovala možnost spolupráce s dvojicí mc´s emsou a blayinem a už první zkouška naznačila že spojení repertoáru emsova s instrumentálním podkladem kapely bude tím správným krokem. přidal se kytarista hanz dj at work tehdy i a stále působící v mariánskolázeňské formaci 100°c.

začátkem jara roku 2002 bow wave přicházejí do studia gunjah rec. kde nahráli demo sami-z-dat, které se později objevilo jako příloha časopisu bbarák. na sklonku podzimu kapela přispívá ve studiu p.a.trick rec. na druhý díl kompilace lyric derby trackem město v mlze. potom následoval první vinylový singl aperitiff a debutová deska emigrant (2004) se již točila v dubwise studiu petra míkovce. bow wave se aktuálně můžou pochlubit nominací na anděla za nejlepší web.

slovesnké trio amo (amn2 aka viktor hazard, moe a opak) zná české publikum nejen z titulní stránky hip-hopového časopisu bbarák, ale po nějakých těch hostovačkách a bezpočtu "koncertů naživo" po celém česko - slovensku i z dvojice vinylových singlů ("čo si čakal / svet patrí mně / slavín" a "rap 2005 / bratislava) a z vysoce ceněného debutového alba s názvem originál (2005).

bow wave

ve čtvrtek z prahy dorazí prago union. dvoj členná parta - kato (aka def) a dj skupla, spolu s koncertním členem dědekem, zastupuje na pražské scéně klasické hip hopové postupy, známé jako "tru skool hip hop". oba mají ze svých předchozích projektů (6 polnic, rigor mortiz, chaozz...) zkušeností na rozdávání, stejně jako bohatou diskografii, jejich společné debutové album hdp (hrubej domácí produkt) se postupně tvaruje už čtyři roky. album sice rozhodně nemůže stěžovat malý počet hostů - ty jsou jen pověstnou třešinkou na dortě, každopádně lineup amerických mc's - planet asia, masta ace, edo g, producentů - kutmasta kurt a architect, doplněný o německého dendemanna (ex eins zwo) a několik nejbližších hostů z domácí scény (de zrechts a phat (supercrooo / dixxx)).

slovenský vec je již dnes považovaný za hip-hopovou legendu. někdejší vůdčí osobnost dua trosky, nejslavnějšího hiphopového seskupení na slovensku, se minulý rok vrátil po 7 letech z hudebního "důchodu". jakožto člen legendární skupiny stál vec u zrodu tamní hiphopové scény a výrazně ovlivnil její formování. spoluurčoval základní postoje slovenského rapu a dodnes je považován za jednoho z nejtalentovanějších a nejosobitějších rapperů na území bývalého československa. hostoval na všech důležitých deskách žánru (indy&wich, kontrafakt, dj wich, čistychov atd.) a jak je pro hip hop typické, hosté se objevují také na jeho sólovce: kontrafakt, h16, čistychov, zverina, kam?čo? atd.

blinky::

 • bow wave:: www.bowwave.cz
 • amo:: amo.hip-hop.sk
 • prago union:: www.pragounion.net

  strictly blue
  foto: freemusic.cz

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.01.-06.03.2019
  >> lukáš horký: moje město
   
  26.03.2019
  >> manowar (us)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda