ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: marián varga (sk) & mch band ve fabricu

ladí neladí: marián varga (sk) & mch band
[fabric]
05.10.2006
pravděpodobně poslední letošní natáčení pořadu ladí/neladí se bude pohybovat na vlnách alternativy. ze slovenska přijede improvizovat márian varga, české alternativní barvy bude hájit mch band.
vloženo: 03.10.2006
 

marián varga se hudbě věnuje už od útlého dětství. už v 6letech navštěvoval lšu, bral soukromé hodiny kompozice hudby, dále pokračoval na bratislavské konzervatoři. odtud však odchází a přesedlá do skupiny prúdy, s kterou nahrál dnes už pamětné album zvonky, zvoňte. další své působení na hudební scéně ale směřuje do oblasti artrocku a proto prusy opouští a zakládá první artrockovou skupiny v tehdejším československu s názvem collegium musicum. přesně dle žánrových pravidel se repertoár pohybuje v převážně instrumentálních kompozicích a kromě reinterpretací klasické hudby (haydn, bartók, stravinskij...) se pouští i do vlastní tvorby s náznaky umělecké postmoderny. po konci collegia musica v roce 1979 se marián varga rozhodl pro sólovou dráhu a začal se věnovat konceptu absolutní improvizace, čili skládání hudby v reálném čase. vedle toho spolupracoval s pavlom hammelem i na písňové tvorbě a je i spoluautorem prvního rockového muzikálu na slovensku.

marián varga

mikoláš chadima byl v 70. letech členem kapel elektrobus a rock & jokes extempore band, kterou po odchodu j.j.neduhy do emigrace také vedl. vedle toho působil i v kultovní skupině kilhets a revivalových old teenagers (později classic rock and roll band). po dlouhá léta patří k inspirativním a nejméně konformním tvůrcům na naší alternativní scéně. jako vedoucí a téměř výhradní autor extempore (a také signatář charty 77) byl neustále v ohnisku pozornosti státní bezpečnosti, takže skupině byla prakticky znemožněna koncertní činnost. přesto se chadimovi podařilo v roce 1981 vystoupit se svými skladbami v londýně za doprovodu členů kapel this heat, the work, henry cow a art bears.

po ukončení činnosti extempore založil v září 1981 mch band, zpočátku spíš jako kazetovou značku, jelikož koncerty se konaly pokaždé pod jiným jménem. v roce 1989 skupina vystoupila na festivalech v polské wroclawi a dánské kodani, v témže roce se také poprvé legálně představila českému publiku na památném koncertě pro arménii.

mikoláš chadima

od roku 1983 spolupracuje chadima s básníkem ivanem wernischem, který je autorem řady textů (často v německém jazyce). pro album karneval si však většinu textů se silným sociálně-politickým ostřím napsal chadima sám. vedle mch bandu příležitostně spolupracuje také s dalšími hudebníky (peter binder, pavel fajt).

blinky::

 • marián varga:: www.marianvarga.sk
 • mch band & mikoláš chadima:: www.noise.cz/mchb

  strictly blue
  foto: web

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.01.-06.03.2019
  >> lukáš horký: moje město
   
  26.03.2019
  >> manowar (us)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda