ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: třetí kolo soutěže líheň naprosto ovládly zahraniční kapely

absolutním ovládnutím klubů zahraničními kapelami skončilo třetí kolo soutěže amatérských hudebníků líheň 2018. kvůli zdravotní indispozici jediného českého zástupce se představily dvě polské a tři slovenské skupiny. postup nakonec slavili jen naši východní sousedi.
vloženo: 23.03.2018
 

do havířovského jazz clubu přijely dvě polské a jedna slovenská kapela a klub se po začátku tohoto kola doslova naplnil k prasknutí. obsazeno bylo do posledního místa a ti, kdo přišli později, prostě koncert prostáli u dveří. rozhodně toho ale nelitovali. možná právě stojící fanoušci vytáhli na pomyslný parket i sedící fanoušky a tak atmosféra byla naprosto skvělá. "prvním dvěma kapelám nic nechybělo, snad jen větší hitovost písní, které předvedla až postupující třetí kapela the gang z bratislavy. pro její postup hovořila dokonalá souhra, práce s publikem a celkově vizáž jednotlivých členů – prostě to byla rocková kapela přesně tak, jak má rocková kapela vypadat. a na tomto se shodla celá sedmičlenná porota bez rozdílu," prozradil za pořádající agenturu viking agency jeden z porotců milan zupko. ten také velmi pozitivně hodnotil výkon zpěváka první účinkující kapely ironbound z polského rybnika. nicméně ani třetí účinkující line of dead z polského krakowa neupadne v zapomnění, když vnášeli do atmosféry klubu velmi pozitivní náladu. "sice měli hned po příjezdu do havířova smůlu, když jim na hotelu dva členové uvázli ve výtahu a vypadalo to, že budeme muset přehazovat pořadí kapel, ale nakonec na poslední chvíli dorazili a vše proběhlo dle plánu," dodává úsměvnou historku pořadatel.

logo

v karvinském hard cafe tentokrát vystoupily jen dvě skupiny, když jediného českého zástupce v tomto kole (pražské soul keeper) na poslední chvíli skolila viróza a na oslovení náhradníka už nezbyl čas. "máme za sebou třetí kolo líhně v hard café a dlužno říct, že opět vydařené. dokonce se to jeví tak, že i lidé zaregistrovali, že tato dlouholetá soutěž běží i u nás v klubu, a poctili nás početnější návštěvou. souboj o jedno postupové místo se nakonec omezil na dvě kapely ze slovenska," popisuje zdejší porotce rudolf schweser.

kapela z topolčan, která si říká head2down, si podle něj připravila docela slušný nářez se screamingovým zpěvem, který místy dokonce rapoval v expresivním pojetí. frontman nikoho nenechal na pochybách, že si své místo za mikrofonem zaslouží a zpěv ozdobil slušnou pohybovou show s mrskající se dredovou kšticí připomínající listy vrtulníku. kapela sázela jednu pecku za druhou, ale ani bicí, kytara a basa nijak nezaostávaly za svým zpěvákem. "druhá kapela z bratislavy storyum nás u zvukové zkoušky chtěla ošálit svým "neumětelstvím" a zvolila skladbu typu "dajána" s učňovským pojetím hry retardovaných hornických učňů. leč na nás si nepřišla. když pak začala svou skutečnou produkci, najednou to bylo jinde a začala se na nás valit tvrdá muzika severského stylu podpořená samplem. opět charismatická zrzavá zpěvačka vévodila na prknech a velmi jí to tam slušelo," popsal originálně výkon účinkujících rudolf s tím, že: "asi jen proto, že jsme kraj rázovitý a milující tvrdou muziku, všech pět porotců jako vítěze označilo head2down!"

čtvrté základní kolo proběhne v poprockovém duchu v jazz clubu tradičně ve čtvrtek 29.03.2018 a v karvinském hard café se fanoušci mohou těšit na rockovou párty poprvé v páteční termín 30.03.2018. vstup je tradičně zdarma zejména díky podpory města havířov a moravskoslezského kraje. více informací o soutěži a podrobný program najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz a fb profilu soutěže.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda