ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: obutý víťazi si naladí

ladí neladí: buty (cz) & vrbovskí víťazi
[fabric]
10.04.2003
v jarním ladí/neladí se nám představí domácí buty a slovenští vrbovskí víťazi. jednotící linkou koncertů je spojování folklórní hudby s dalšími žánry.
vloženo: 07.04.2003
 

historie nejpopulárnější ostravské skupiny se začala psát začátkem roku 1985, kdy kytarista a zpěvák radek pastrňák potkal bubeníka richarda kroczeka a oživili společně kapelu u238, která však neměla dlouhého trvání z důvodu odchodu kapelníka petra míčka do emigrace. dvojka pastrňák - kroczek (p+k) se pak na čas stala součástí tancovačkové, byť velmi ambiciózní, skupiny b komplex a po odchodu od ní se vrhají, už pod názvem buty, na jazz. to se psal rok 1986 a buty ve složení pastrňák, kroczek, vítek kučaj, ivan myslikovjan a luděk piásečný obráželi okresní kola rockfestů.
v roce 1989, stále za paralelního chodu but, začínají p+k koncertovat s redlovým ag flekem. v tomto období vznikla většina "staršího programu" but, který se pak v roce 1992 objevil na albu pískej si pískej, obsahujícím i megahit "vrána" (ještě teď si vzpomínám na velkou rotaci v tehdy rozjíždějícím se rádiu orion).
v březenu 1994 vychází ppoommaalluu, ale teprve účast radka ve filmu jízda katapultovala skupinu do první ligy českého showbusinessu. skupina se rozšířila o baskytaristu petra vavříka, klávesáka milana nytru, cellistu andreie toadera a klarinestu milana straku.
další rok, tak trochu paradoxně, 8 let po vzniku kapely, jsou buty oceněni "objevem roku" v českých grammy a vydávají se na novou pouť, se svým opusem "dřevo".
další, v pořadí čtvrté album "rastakayakwanna" (1997) vzniklo na základě soustředění v beskydském hotýlku, aby pak zbytek materiálu dopisoval radek pastrňák sám na chalupě, rovněž v beskydech. po necelých dvou letech se skupina vrátila do prodejních i rozhlasových hitparád s albem "kapradí" (1999). singl "tata" si již získal srdce mnoha nových fanoušků, videoklipová "nad stádem koní" taktéž posbírala ocenění hudební akademie.
zatím poslední deska je cikánskou hudbou ovlivněné normale (2001), na letošní rok je naplánované nové album, jehož ukázky možná uslyšíme už tento týden ve fabricu.

buty

vrbovskí víťazi to je recesistická trojjčlenná skupina bratrů jobusovců z vrbového u piešťan. pro svou hudbu si vymysleli svůj vlastní styl tzv. industriální folklór. na pódiu vystupují zásadně v montérkách, hudebními nástroji jsou různé průmyslové náčiní: ultf - ultra lehká fujara z armatúrné roury, vt 940 - vrbovská trúba 94 cm dlouhá, bezpečnostní tabulka, krhľa, bandaska, kráva mozgocucká, hajzl a další, dominují fujarovité industriální nástroje zhotovované andrejom jobusom.

skupinu tvoří::
andrej budislav jobus - výrobce nástrojů, hráč, tanečník, autor hudby
branislav branislav jobus - zpěv, texty, spoluautor hudby
húpací koník - předseda
se skupinou příležitostně vystupuje malíř milan prekop.

zpěvák branilsav jobus je taktéž členem skupiny karpatské chrbáty a hostuje na koncertech a desce kaščákovy neurópy. neomezuje se pouze na hudební aktivity, pořádá různé happenigy ve stylu letního sáňkování nebo výstupu do hor v potápěčské výstroji.

již podle nástrojového složení dává tušit, že k nám míří další slovenská sranda-kapela, v kombinaci s ostravským ansámblem slibuje, že půjde o zábavný večer.

blinky::

 • ladí neladí:: www.czech-tv.cz/porady/ladi-neladi
 • buty:: www.buty.cz

  strictly blue
  foto: buk

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  18.05.2024
  >> zemězvrat 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
   
  >> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
   
  >> fotoreport:: mucha v docku
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda