ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: bubny, fidel, zpěv (ladí neladí: fru-fru serious (cz) & mango molas (sk) ve fabricu)

ladí neladí: fru-fru serious (cz) & mango molas (sk)
[fabric]
13.03.2003
březnový díl ladí neladí si vzal do parády alternativní a ethno muziku. hlavními aktéry byli tentokráte fru-fru serious a slovenské mango molas.
vloženo: 21.03.2003
 

fru-fru serious bicí komando s rytmickým kolibříkem a k vašim uším exportovanými živými groovy (jak mají napsáno přímo na vstupní stránce svého webu) z třebíče zahájilo zběsilou bubenickou jízdou další pokračování dvojkoncertní série s debatou ladí neladí. fru-fru serious dokázalo na více-méně popových základech vystavět rytmickou hradbu zvuků (dominaci bubnů různých druhů po předchozích slovech si jste si jistě již vydedukovali), omítnutou melodickou směsí a občas přizdobenou barevně oživujícími prvky, jakým byly např. steel drums. diváci se rozdováděli a radostně tančili - ovšem k pódiu se nedostali. ošlauchovaná část kameramanů, kteří bývají obvykle (vejdou-li se) někde na pódiu, je prostě blíže nepustila, takže diváctvo muselo zůstat za téměř dvoumetrovou televizně-bezpečnostní zónou.

mango molas"mango je ovocie a molas je nádherná farebná výšivka, pochádzajúca z pobrežia panamy, súostrovie st.blais. ženy malého etnika kuna na týchto ostrovčekoch zhotovujú výšivky molas od nepämati a pretože je to súčast ich tradičného oblečenia, nenechali sa navliect do európskych šiat (na rozdiel od mužov), ani po príchode conquistadorov do tejto oblasti." - tolik o původu názvu web kapely. napovídá to lehce i kapelino směřování hudební. horké rytmy střední a jižní ameriky udržely všechny přítomné v příjemné letní a taneční náladě. faktem je, že celé vystoupení mango molas mi jaksi splývá, nevybavuji si jednotlivé jeho části. v každém případě i já se dobře bavil, i když mě to nestrhlo až tak, jako třeba o dva dny později reggae polské kapely dzioło v altánu.

michal kaščákkdo teď čeká pár trefně satirických poznámek na adresu debatérů, bude zklamán. tuto část měl na starosti strictly blue, který to jednoduše přes víkend maličko nestihl a pak zbaběle prchl volnit do irelandu. a já? já tentokrát diskusi nevěnoval přílišnou pozornost a vymýšlet si nechci. takže si počkejte na vysílání. ale aspoň jenu perličku: "třebíč - odjééézd!", zakřičel do sálu v půli debaty (tedy kolem půlnoci) ženský hlas a židle debatního kroužku z ničeho nic zely prázdnotou, v místnosti zůstaly jen kapely, publicisté a duo kaščák und fiala. v tu chvíli se vysvětlila až něčekaně dobrá návštěva. zaplaťpánbů (nebo spíše č.t.) za ni! při nevelké proslulosti kapel v regionu + probíhajících jarních prázdninách by bez importovaných fanoušků fru-fru působil vylidněný fabric dojmem nanejvýš skličujícím.

a ještě jedna perla (tentokráte hodně neveselá) z mozků vedení č.t.: doneslo se nám, že od září do prosince se ladit nebude (a vlastně ani neladit). důvod? česká televize má povinnost natočit sérii pořadů o evropské unii (asi něco na téma: hurá do ní!) a protože od vlády údajně nedostala na jejich natočení žádné dodatečné prostředky, musí někde ušetřit. a co je zbytečnějšího, než muzika? ovšem ladí neladí není jedinou (snad jen dočasnou) obětí - ruší se celé hudební pondělky! nebude ani pekárna, ani klobouček... hamba!

televizní premiéra tohoto dílu:: 28.04.2003 ve 23.10 na č.t.2
příště:: vrbovskí víťazi (sk) & buty (cz) - 10.04.2003

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

20. a 22.03.2019
>> clemens christian poetzsch (de)
 
22.03.2019
>> the hypnotunez (ua)
 
23.03.2019
>> tenta (at), places
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 
26. a 28.03.2019
>> nylon jail
 
09. a 30.03.2019
>> mydy rabycad
 
01.03.-05.04.2019
>> festival protibet 2019
 
08.03., 09.03., 15.03., 16.03., 30.03., 05.04., 06.04., 18.04. a 20.04.2019
>> public relations
 
03.03.-01.05.2019
>> jarní jazz & bluesové dny 2019
 
22.06.2019
>> dead kennedys (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda