ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: radegast líheň okusila první čtvrtfinálové kapely

opravdu do tuhého už jde v jedenáctém ročníku soutěže amatérských hudebníků radegast líheň. během uplynulého týdne už se totiž rozhodovalo o posledních dvanácti postupujících do semifinále soutěže. na internetu se rozpoutalo pravé peklo, když se kapely chopily příležitosti postoupit a evidentně oslovily své fanoušky s prosbou o podporu. konala se i první tři čtvrtfinálová kola v klubech.
vloženo: 23.03.2012
 

dvě kola soutěže amatérských hudebníků radegast líheň se konala současně v klubech garage a barrák v ostravě už v úterý a když nenastoupili přímí postupující z prvních tří příček, byli doplněni čtvrtými a pátými místy těmi, kdo mohl přes pracovní povinnosti na koncerty dorazit. a jednomu z náhradníků se to dokonale vyplatilo. s.p.o.k.e.n. z horní lidče nastoupili na zavolání bez okolků a i na koncertě dokázali, že mají chuť vyhrávat. „jednoznačně byli v tomto kole nejlepší a na jejich postupu se shodla celá porota, nicméně na sobě určitě kapela ještě bude muset zapracovat. v semifinále se ale objeví v internetovém hlasování a pokud má dostatek fanoušků, je možné, že ji uvidíme i v samotném velkém finále,“ nastínil za porotu jirka z pořádající agentury viking agency z havířova.

cesta vítězů čtvrtfinálových live kol totiž míří ještě do posledního internetového hlasování na rock.cz a z něj z šesti soutěžících jen dva postoupí do velkého finále, kde se utká čtveřice o celkové prvenství a řadu atraktivních cen. z klubu barrák se o totéž pokusí skupina cotam z prahy. „na pódium barráku nastoupila jako první perfektní skupina separator, které to šlapalo, a měla svou show skvěle secvičenou. bohužel poněkud doplatila na jednotvárnost tvorby. jako druzí nastoupili pozdější vítězové cotam, kteří oslovili hlavně svojí show. bylo to živelné a nepůsobilo to tolik uměle, jako u první kapely. prokázali i svou bojovnost, když poslední song dohrávali bez jednoho kytaristy, kterému došly struny. třetím soutěžícím byli all regrets z chrudimi. skupinu táhla zajímavá zpěvačka, ale kapela odradila porotu texty svých písní,“ popsali první čtvrtfinále členové poroty.

poslední čtvrtfinálové kolo proběhlo tradičně ve čtvrtek v jazz clubu v havířově, kde rovněž nastoupil jeden z náhradníků. nakonec vystoupily jen dvě skupiny, když bohužel na poslední chvíli odřekl druhý náhradník. bohužel i tentokrát došlo na fakt, že jde o soutěž amatérských hudebníků a obživa má přednost. na pódium jazz clubu nastoupil náhradník soumrak band z jilemnice a ganja haze z pardubic. přesto, že šlo jen o boj mezi dvěma účinkujícími, obě kapely se snažily možná ještě více. nakonec štěstí u poroty více přálo pardubickým ganja haze.

v internetovém hlasování na www.rock.cz, kde o postupu do čtvrtfinále na rozdíl od živých koncertů v klubech rozhodují fanoušci, se z postupu radují nejakčnější kapely: below the mark ze studénky, vsph z hulína a nou smouking z havířova. „soutěž radegast líheň má za cíl prověřit kapelu ze všech směrů, tedy ne jen uměleckých, ale i v uvozovkách manažerských. šanci na úspěch má v dnešní době jedině kapela, která o něj skutečně stojí a je pro něj ochotna něco udělat. a tedy umí nejen hrát, ale má i fanoušky, kteří ji podpoří, umí na sobě pracovat a investuje alespoň energii do svého růstu,“ vysvětluje propojení live části soutěže s internetovým hlasováním ředitel soutěže marek slonina.

v příštím týdnu proběhnou další čtvrtfinálová kola soutěže, kdy budou opět muset vítězové live základních soutěžních kol prokázat fanouškovskou základnu a naopak soutěžící z internetového hlasování na www.rock.cz prokázat své hráčské dovednosti v ostravských klubech před odbornou porotou. v live části vystoupí v úterý 27.03.2012 v klubu barrák skupiny divide (fryšták), neutral (uherské hradiště) a iron army (hranice na moravě). ve čtvrtek 29.03.2012 vystoupí v klubu garage partičky black diamond (piešťany), santhippa (frencekuntich) a parahybna (kolín). ve stejný den nastoupí na pódium jazz clubu opět jen dvojice kapel: willow lake (litomyšl) a narttu (vimperk). z každého kola klubu do semifinále postoupí vždy jedna z účinkujících kapel. v internetovém hlasování budou o třech postupových místech rozhodovat fanoušci mezi skupinami: sklepmaster, hash, clinic music, the elements, natřije!, dolls in the faktory, last station, only for life a sorefingers. podrobný program live části najdou zájemci na www.lihen.cz.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda