ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: kompletní šestice finalistů radegast líhně je známá

posledními třemi semifinálovými koly skončily postupové boje do velkého finále soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2010. první tři kola přinesla postup severomoravských kapel, právě skončená kola naopak do finále nominovala hudební soubory z mnohem větší dálky.
vloženo: 28.03.2010
 

rozhodně nejdále to bude mít vítěz semifinále v klubu garage v ostravě-martinově, který vzešel z trojice epikrux (karviná), morybundus band (lanškroun) a my way (snina, sk). už podle soupisu je jasné, že jím bude jediný zástupce slovenska v semifinálových bojích. "humenné-snina-ukrajina," neodpustil si vtípek moderátor večera a ředitel soutěže marek slonina z pořádající produkční havířovské společnosti viking agency. a rozhodně za toto prohlášení nesklidil negativní ohlas. i sami hudebníci z vítězné skupiny my way uznali, že za hranicemi jejich obce jsou už jen menší vesničky a od ukrajiny je dělí pouhých třicet kilometrů. "kapela, která by to mohla mít od našich východních sousedů k nám ještě dál, už prostě neexistuje. o to více jsme rádi, že se kluci na ostravsku téměř zabydlují a ve finále se představí už potřetí. na druhou stranu bylo po koncertě všem porotcům členů kapely líto, protože zatímco my jsme to měli domů blízko, kapelu čekalo téměř pět set kilometrů za volantem," uznal slonina. ačkoliv to na první pohled může vypadat, že porota měla snadnou úlohu – opak byl pravdou. ještě během posledních chvil vystoupení třetí kapely večera – karvinských epikrux – porotci na svých lístcích přepisovali pořadí. "mezi druhým a třetím místem byl neuvěřitelně minimální rozdíl a názor každého porotce měl svou váhu. první místo oproti nim poněkud odskočilo, ale kvality všech účinkujících byly nesporné a kolo mělo skvělou úroveň," dodal slonina.

ještě větší vřavu zažil do posledního místa zaplněný havířovský jazz club. ten doslova praskal ve švech a část diváků dokonce dění sledovala z pootevřených dveří vně klubu. všichni byli spolu s porotou svědky zřejmě nejvyrovnanějšího semifinále v historii. rozhodovali dokonce i sami diváci, kteří se pro tentokrát stali sedmým porotcem. i oni nakonec rozhodli o tom, že z trojice neosound (praha), black unicorn (brno) a crash road (brno), se budou radovat zástupci jihomoravské metropole. "každý nový lístek s hodnocením porotce měnil pořadí a to doslova mezi prvním a třetím místem. nakonec se ale do první dvojice lehce přehoupli neosound a crash road, aby nakonec do finále postoupili těsně z prvního místa brněnští zástupci," komentoval dění v klubu a postup crash road zástupce agentury ladislav slowik.

o dalším finalistovi se rozhodovalo už v úterý rovněž v klubu templ na stodolní ulici v ostravě. účast si vybojovaly skupiny cluncer (kobeřice), heebie jeebies (hronov) a velvet storm (brno). "druhé semifinále v klubu templ bylo pro porotce velmi těžké, protože se setkaly různorodé kapely postupující postupně z rockového, metalového a ska/punkového kola. první vystoupili cluncer s velmi příjemným repertoárem a výborným zpěvákem. bohužel jeho kolegové z kapely nedosahovali takových kvalit a proto celkové vystoupení bylo průměrné. druzí hráli brněnští hc/metaloví velvet storm. výborná propracovaná hudba avšak bohužel příliš mnoho hc řevu na úkor čistého zpěvu. třetí vystoupili ska/punkoví heebie jeebies z hronova a nasadili veselou skákavou melodickou hudbu s originálními českými texty a velmi zábavnou show. porotci dostali před semifinále za úkol vybrat kapelu na festival, kapelu, která bude bavit a současně má šanci na budoucí růst. proto bylo rozhodnuto jednohlasně ve prospěch hronovských heebie jeebies. jejich vystoupení bude určitě ozdobou velkého finále," slibuje si od výběru finalisty produkční soutěže radegast líheň - zástupce pořadatele luděk bajgar.

ve velkém finále soutěže, které proběhne v sobotu 17.04.2010 od 17.00 hodin ve velkém sále ostravského klubu garage v ostravě-martinově, tedy po čtyřměsíčním rozhodování odborné poroty nastoupí skupiny: fiha, slepí křováci, the challenge, my way, crash road a heebie jeebies. jejich vystoupení mohou návštěvníci sledovat, stejně jako základní i semifinálová kola, zejména díky podpoře měst ostrava, havířov a generálního partnera pivovaru radegast zdarma! po vyhlášení výsledků pak na stejné pódium nastoupí ještě historicky první patron soutěže – stoupající hudební hvězda airfare. podrobné informace k soutěži najdou zájemci na www.lihen.cz.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda