ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: nejúspěšnějším městem radegast líhně zatím brno

už druhým kolem pokračovala tento týden soutěž amatérských hudebníků radegast líheň a stejně jako v minulém i v tomto si postup vybojoval brněnský zástupce. jinak ale bodovaly zejména domácí skupiny.
vloženo: 17.02.2012
 

výjimečně už v pondělí se konalo ryze metalové kolo soutěže radegast líheň v klubu barrák v ostravě a opět mělo velmi vysokou úroveň. jak zhodnotil jeden z členů poroty, tak nelehké rozhodování absolutně nečekal. „osobně jsem zatím velmi překvapen vysokou úrovní pro mě zcela neznámých kapel. první z nich, darkill ze zlínska, byla nejmladší, ale i tak překvapila svou nečekaně vysokou úrovní i okouzlující zpěvačkou. i přesto, že to některé porotce přímo vybízelo k tomu, dát mládí jako v prvním kole zelenou, nestalo se tak. druhá kapela tau z brna v prvním momentě zcela jistě zaujala značnou instrumentální, ale i vokální zdatností. po několika písních se ale zdálo, že jinak poměrně zajímavý zpěvák má tendenci upadat do stereotypního projevu. třetí, havířovská kapela solar system, byla technicky ještě dokonalejší, než druhá. možná, jen až přílišná razance a malý počet předvedených skladeb, jí překazila vítězství, které se nakonec těsně usmálo na brňáky,“ uzavírá za porotu první kolo porotce řečený braun.

po prvním kole, kdy každé probíhalo jiný den, se tentokrát potkala druhá kola ve čtvrtek v jazz clubu v havířově a v klubu garage v ostravě. absolutně odlišné styly a také rozdílné kapely si však absolutně nekonkurovaly. jednodušší rozhodování než v barráku měli tentokrát porotci ostravského klubu garage. trojice se totiž bohužel nesešla kompletní, svou účast museli kvůli zranění bubeníka odvolat slovenští the shed, a tak se o postup utkali jen dvě hardrockové party – jablunkovští agassiz a ostravští rusty fox. „těšili jsme se na srovnání se slovenskou scénou, bohužel ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a tak jsme museli rozhodovat jen mezi dvěma skupinami. nakonec vyhrála ostravská kapela rusty fox, která dělala atraktivní show a byla zajímavě sladěná. i přesto jí ale něco chybělo. kapela agasssiz z jablunkova byla ještě mladá, zajímavá ale třeba tím, že měla stoprocentně nejmladšího bubeníka z cele soutěže a dokonce mu to šlo fakt dobře. celkový projev ale již nebal tak atraktivní jako u vítěze,“ svorně se vyjádřila porota klubu garage. havířovem zněl ve čtvrtek „poprock“ v podání tří moravských kapel: chleba s máslem z nového jičína, odnaha z jablunkova (náhradníka za plzeňský the contact) a domácí, rok od roku se lepšící, nou smouking. a právěš mezi domácí kapelou a jablunkovským náhradníkem se nakonec strhl největší boj o postup. „celkově šlo o velmi pohodové kolo, kde ani jedna z kapel výrazně nepředčila jinou, přesto se kapela rozhodovala jen mezi dvěma soutěžícíma. nakonec tři porotci proti dvěma poslali historicky poprvé do dalších bojů domácí nou smouking,“ prozradil za pořadatele soutěže radek vampola z havířovské produkční agentury viking agency z havířova.

v internetovém hlasování, ve kterém se každý týden potkává na stránkách www.rock.cz jiná devítka soutěžících a rozhodují o trojici postupujících hlavně jejich hlasující fanoušci, se tentokrát nejvíce dařilo skupinám separator z milotic, parahybna z kolína a slovenská koruna z rimavské soboty. devět dalších skupin, které se budou na internetu snažit o postup, je již v těchto chvílích připraveno a hlasování probíhá vždy od pátku až do další čtvrteční půlnoci.

v dalším kole uvidí fanoušci dobrého bigbítu živě v live části soutěže vystoupit dalších devět skupin, tentokrát každý den v jiném klubu. „v úterý 21.02.2012 zamiřte do ostravského barráku, kde vystoupí punkrockové kapely barbar punk z brna, jzd z prahy a utoma doma z rychvaldu. ve středu 22.02.2012 proběhne třetí kolo v klubu garage v ostravě ve složení náhodní známí ze zvolena, rumguvno z ostravy a core problem z frýdku-místku. jazz club přivítá o den později, tedy ve čtvrtek, funky laděnou trojici chutney z brna, vsph z hulína a disconexion z třebíče,“ zvou všechny milovníky rockové muziky pořadatelé. více informací o live části soutěže najdou zájemci na www.lihen.cz.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda