ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: početná porota i divácká návštěva v prvním kole radegast líhně 2009

nečekaný ohlas měla již první kola soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2009. přestože šlo o zahájení již osmého ročníku soutěže, pořadatelé nepamatují takový zájem od prvních kol, když všechny tři kluby na ostravsku hlásily svorně plný stav.
vloženo: 28.02.2009
 

v úterý radegast líheň uvítala v prvním kole v ostravském klubu templ na stodolní ulici kapely morning star (nový jičín), square wheel (ostrava) a venefica (olomouc). a i podle pořadí v jakém vystupovaly gradovala v klubu zábava. z postupu se nakonec radovala venefica z olomouce, která oslovila především profesionálním přístupem a zajímavými hudebními aranžemi vlastních skladeb.

ve středu se vůbec historicky poprvé konala soutěž v klubu garage v ostravě-martinově pod dohledem slovutného marcela woodmana a šestičlenné odborné poroty. "byli jsme rádi, že posty porotců přijaly takové veličiny, jakými bezesporu jsou studiový zvukař petr slezák, hudební dramaturg jiří janda, či basák rock'n'roll bandu radis," prozradil za pořadatele soutěže z viking agency její produkční luděk bajgar. během večera se představily skupiny líheň (frýdek-místek), dum spiro (ostrava) a memphis (hradec králové). porota se nakonec jednohlasně rozhodla pro postup posledního nastupujícího - čtyřčlenné partičky memphis, která svou energií, dravostí a pohodou předčila jinak místy velmi zajímavé soubory před sebou.

místo zrodu soutěže – havířovský jazz club – své první kolo uzřelo až ve čtvrtek. ale čekání a překonání drobných problémů stálo za to. večer se nesl v pohodovém duchu a tak divákům ani nevadilo, že museli pořádající vikingové jednu z kapel kvůli rozpadu nahradit, druhá se pro změnu potýkala se zdravotními problémy a třetí s problémy v práci. nakonec se ale na pódiu ale skutečně sešli tři soutěžící: stonefree (frýdek-místek), progresivní překližka (havířov) a bagpipers (frenštát pod radhoštěm). "první kapela odvedla naprosto profesionální a bezchybný výkon. domácí zástupce pak i přes zmíněné zdravotní obtíže bubeníka sice zaujal, ale na postup to ještě nebylo. vítězem a postupujícím se tak stal původní náhradník bagpipers, porota ocenila netradiční projev a hlavně jeho strhující výkon," popsal večer zástupce agentury ladislav slowik.

ve všech klubech došlo k víceméně jednoznačné shodě poroty (v jazz clubu dokonce devítičlenné! – pozn. autora) a také shodě s názorem diváků. vždyť na postupující se v klubu garage tančilo, a v jazz clubu si posluchači od vítěze vynutili přídavek. soutěž pokračuje druhými koly už tento týden. v ostravě se v úterý utkají v klubu templ kapely: iq opice (koj), kapriola (ova), chilliguns (příbm) a tentokrát ve čtvrtek v klubu garage kapely sheba's band (opa), lamancha (sla), side effect (osve) a rovněž ve čtvrtek v havířovském jazz clubu alice's number (pro), day off (krom) a fat skewers (hav).

organizátoři líhně

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda