ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: velké finále líhně 2008

kouzla woodoo opět okouzlila diváky i devatenáctičlennou porotu, která v neděli rozhodovala o celkovém vítězi sedmého ročníku soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2008. klub templ na stodolní ulici v ostravě byl naplněn k prasknutí a všech šest finalistů si kulisu pochvalovalo.
vloženo: 14.04.2008
 

už od čtvrté odpolední vypuklo v neděli 13.04.2008 na (jinak ztichlé a vylidněné) stodolní velké finále soutěže, která má za místo vzniku v rodném listě město havířov. s postupem času a přibývajícím množstvím hlásících se kapel (v tomto ročníku více než 150!) se však soutěž z havířovského jazz clubu rozrostla právě do zmíněného templu a navíc frýdecko-místeckého klubu stoun. v těchto klubech se utkalo přes padesát kapel různých hudebních stylů v osmnácti základních a šesti semifinálových kolech a jen ti nejlepší to dotáhli až do nedělního velkého finále. své zástupce zde měla celá česká republika, když ve finále nastoupily jak prakticky místní soubory: klipr (ostrava) a behind the door (frýdek-místek), vzdálenější: chaos in head (uherský brod) a b.n.8 (brno), tak přijely zdaleka: woodoojam (praha) a potrubí (čeké budějovice). rozhodně však dlouhých cest ve většině nelitovaly.

"do velkého finále se nemohly dostat špatné kapely, proto jsme věděli, že rozhodování bude velmi složité. vsadili jsme stejně jako v předchozím ročníku na devatenáctičlennou porotu a přesto byly rozdíly na třetím až šestém místě velmi malé," popisuje za pořadatelskou agenturu viking agency z havířova marek slonina, současně šéf finálové poroty. "popisovat koncertní vystoupení každého z nich by vydalo na spoustu prostoru, proto se o něm nebudeme dlouhosáhle rozepisovat. všechny kapely však podaly naprosto bezvadný výkon a publikum ve zcela zaplněném templu jim vřele aplaudovalo od začátku až do konce šestihodinového maratonu," dodává porotce.

vítězové líhně

největšího aplausu se nakonec dostalo během slavnostního vyhlášení třem nejlepším. porotu opět ovládla kouzla woodoo, když vítězem velkého finále sedmého ročníku radegast líhně 2008 stanovila skupinu pop-alternativní woodoojam z prahy. "kouzla woodoo asi po dnešku začneme používat, nicméně náš název z tohoto slova tak úplně nepramení. kdysi jsme zkoušeli ve vodojemu a jmenovali se stejně, ale zdálo se nám to fádní, tak jsme to trochu ozvláštnili a poangličtili," smáli se při přebírání cen hudebníci z woodoojam. získali nejen ceny partnerů, diplom a nošovického "oskara" sochu radegasta (patrona soutěže), ale i možnost vystoupit na pěti významných hudebních akcích v regionu včetně colours of ostrava a havířovského parainkubátoru. na druhém místě skončil favorit havířovské poroty – pop-jazzoví behind the door, kteří celé velké finále svým setem zahájili. přestože jde o instrumentální seskupení, chybějící hlas rozhodně nechyběl a kapela měla k poctám skvěle našlápnuto již od prvních tónů. na třetím místo skončilo velmi těsně českobudějovické funkrockové potrubí. i obě zmíněné kapely obdržely ceny partnerů a zahrají si na letních akcích v regionu. "kdo by chtěl vidět vítěze naživo, najde informace o jejich koncertech nejen na jejich internetových stránkách, ale rovněž stránkách soutěže www.lihen.cz, kde vše již brzy upřesníme," dodávají pořadatelé. přestože původně nechtěli odtajňovat pořadí na čtvrtém až šestém místě, prozradili, že na čtvrté místě naprosto těsně skončili chaos in head. "zdá se nám férové říct, že skutečně rozdíly mezi třetím a šestým místem byl naprosto minimální a každý jednotlivý porotce mohl jedním rozhodnutím pořadí změnit. přejeme všem, i těm kdo tentokrát nezvítězili, mnoho štěstí v hudební kariéře a spoustu skvělých koncertů," uzavírají výčet vikingové s tím, že poděkování za letošní radegast líheň patří generálnímu partnerovi pivovaru radegast, hlavnímu partnerovi městu havířov, všem ostatním partnerům bez výjimky, všem členům poroty a také divákům, kteří všem účinkujícím po celou soutěž vytvářeli fantastickou kulisu. ročník 2009 už je v přípravě a zájemci o přihlášení se vše dozví již brzy na stránkách soutěže.

organizátoři
foto: radek bochňák

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda