ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: první kolo radegast líhně pro moravu

opět po roce se tento týden rozběhla zřejmě největší soutěž amatérských hudebníků radegast líheň. současně s internetovým hlasováním pro devět kapel se rozběhla i živá koncertní kola, kde rozhoduje odborná porota. a první kola tentokrát rozhodla pro zástupce moravy. asi největším překvapením a tipem na favorita byla skupina japka.
vloženo: 10.02.2012
 

úplně první úterní kolo letošního ročníku soutěže radegast líheň bylo hned zkraje soutěže velmi extrémní a řádně prověřilo zdatnost muzikantů, odhodlanost publika i poroty. toto kolo mělo navíc hned tři „poprvé“. „zaprvé – historicky poprvé se konala soutěž v novém klubu z naší stabilní trojice – klubu barrák v ostravě, zadruhé – podmínky byly opravdu velmi extrémní, zatřetí – prostě jsme zahájili jedenáctý ročník!“ popisuje ředitele soutěže marek slonina z pořádající havířovské produkční agentury viking agency. velmi pohotově zhodnotil toto koncertní kolo jeden z nových porotců, majitel hudebního světa, kde najdou návštěvníci klub barrák, honza petro: „akce byla vcelku vydařená a po pravdě řečeno jsem tolik lidí ani zdaleka nečekal. z tohoto pohledu je to pro mě velice příjemné překvapení. bohužel se nám to potkalo s extrémními mrazy, které tu teď panují a v mém domě, kde všechno funguje na elektřinu, se to bohužel projevilo nepříjemnou zimou v klubu barrák. hlavní jistič je v těchto dnech vzhledem k extrémnímu odběru elektřiny permanentně přetížen a tak nebylo možné dát instalované vzduchotechnice dostatek prostoru k tomu, aby nás mohla zahřát. kapely na pódiu ale rozhodně nezamrzly a všechny tři předvedly velmi dobré a místy i zajímavé výkony.“ porotci nakonec poslali dál mladou krev: below the mark ze studénky - která sice nebyla určitě nejlepší technicky, ale porota tentokrát razila heslo: mládí vpřed a stáří na svá místa...

ve středu patřil klub garage třem bigbítovým skupinám the veins z rakovníka, tree frog z havířova a otherside z ostravy. poměrně překvapila hned první parta, která podle poroty má rozhodně šanci dále růst, ale zastínila ji tentokrát jednoznačně druhá účinkující parta tree frog havířova. ta po loňském neúspěchu ještě vyzrála a svou technickou vyhraností zlomila porotu. třetí soutěžící už na tom nic nezměnil. hned ve čtvrtek se konalo první kolo i v místě zrodu soutěže – havířovském jazz clubu – kam nakonec dorazily jen dvě skupiny a sice havířovský zástupce bubbles a brněnská „talentmánií“ prověřená japka. skupina bubbles hraje jen velmi krátce a bylo to znát, ale rozhodně si neudělala ostudu a získala první ostruhy na cestě za hudebním uznáním. toho se však měrou vrchovatou už ve čtvrtek dostalo druhému soutěžícímu brněnské partě japka. „co k této partě dodat? skvělá show, zábava, prostě vynikající! lidi se skvěle bavili, vyřvali si dva přídavky a na hlasy bylo rozhodnuto šest nula pro japka,“ prohlásili hned po skončení koncertu svorně porotci.

v dalším kole uvidí fanoušci dobrého bigbítu živě vystoupit dalších devět skupin. „už v pondělí zamiřte do ostravského barráku, kde vystoupí kapely razící melodický metal darkil ze zlínska, tau z brna a solar system z havířova. další dvě kola se budou konat ve čtvrtek 16.02.2012 kdy v klubu garage v ostravě vystoupí hardrockové party agassiz z jablunkova, první slovenský zástupce z veľkého krtíše the shed a rusty fox z ostravy. jazz club přivítá popověji laděnou trojici chleba s máslem z nového jičína, náhradníka odnaha z jablunkova a no smoking z havířova,“ zve všechny ředitel soutěže. více informací o live části soutěže najdou zájemci na www.lihen.cz.

v internetovém hlasování si postup do dalších bojů (koncertních kol) vybojovaly kapely soumrak band z jilemnice, rain z nového města pod smrkem a wake snakes z vyškova. „pokud chcete ovlivnit další trojici svým hlasováním, registrujte se na stránkách www.rock.cz a hlasujte. určitě stojí minimálně za poslech amatérské skupiny, které se snaží dostat na výsluní a třeba i vy jim pomůžete,“ vyzývá slonina. devět skupin, které se o to budou na internetu snažit je již v těchto chvílích připraveno a hlasování probíhá vždy do čtvrteční půlnoci.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

23.03.2024
>> necro metal pilgrims 2024
 

 
nejčtenější 

>> fotoreport:: tolenstein fest 2023
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: 50. těšínský jazzový festival
 
>> fotoreport:: svatováclavské slavnosti piva 2023 (středa)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: kristýna sibinská a last phrase v docku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 
>> fotoreport:: insania a první hoře ve vrátnici
 
>> fotoreport:: blues alive XXVII (čtvrtek)
 
>> fotoreport:: svatováclavské slavnosti piva 2023 (čtvrtek)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda