ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: finále 7. ročníku soutěže amatérských hudebníků líheň 2008

líheň 2008
[templ]
13.04.2008
soutěž amatérských hudebních skupin, líheň, se chýlí ke svému finálovému večeru. ten proběhne v ostravském klub templ za účasti sedmi nejlepších kapel.
vloženo: 06.04.2008
 

radegast líheň 2008 je soutěž amatérských hudebních skupin se stále stoupající úrovní a zájmem jak ze strany soutěžních kapel, tak diváků. každým rokem se do soutěže hlásí více soutěžících (na poslední ročník to bylo více než 150 z čr a sr), v celkové historii jich už bylo více než 500! soutěž je specifická tím, že od roku 2007 probíhá současně ve třech top klubech na ostravsku a o vítězi (na rozdíl od prvních ročníků soutěže) pak rozhoduje jen odborná porota. skupiny se mezi sebou postupně koncertně utkávají v 18-ti základních a 6-ti semifinálových kolech a velkém finále všech klubů.

absolutně nejtěžší rozhodování měla porota sedmého ročníku soutěže amatérských hudebníků v druhém semifinálovém kole v jazz clubu v havířově. nakonec jim v těžké roli pomohlo publikum. v templu na stodolní nečekaně postoupili domácí, ve stounu se radovali papíroví favorité.

opět velmi vyrovnané výkony provázely druhé semifinále soutěže, které mělo rozhodnout o druhé trojici finalistů. nakonec nečekaně postoupily do finále skupiny čtyři. "porota v jazz clubu to měla tentokrát velmi těžké, přestože se spíše očekával jistý postup ostravské skupiny šajtar, která uchvátila už v základním kole. při přímém srovnání s českobudějovickým potrubím ale nakonec vše bylo úplně jinak. potrubí získalo na svou stranu dva porotce stejně jako šajtar. a tak nakonec poprvé v letošním ročníku udělila porota na doporučení publika žolíka šajtaru a poslala do finále kapely obě. potrubí pak postoupilo z prvního místa," vysvětlil ladislav slowik z pořádající viking agency. reakce publika pak rozhodnutí poroty jen stvrdila.

v ostravském templu bylo rovněž vše do poslední chvíle velmi vyrovnané – radovali se nakonec domácí ostravští klipr, kteří uchvátili nejvíce. klub stoun byl zatížen těžkotonážním nářezem a z něj si postup zajistili uherskobrodská úderka chaos in head. podle manažerky kapely to bylo celkem překvapení, nicméně porota dlouhodobě kapelu uznávala jako černého koně celé soutěže.

líheň - logo

už v neděli 13.04.2008 od 16.00 hodin mohou vidět všichni milovníci dobré muziky sedm nejlepších kapel ze stopadesátky přihlášených do sedmého ročníku soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2008. každý z finalistů předvede půlhodinový blok toho nejlepšího co za svou existenci stvořil a to v ostravském klubu templ před velmi početnou velkou porotou (v roce 2007 čítala 19 porotců z branže – pozn. organizátorů). vstup je zdarma a očekává se hojná účast nejen fanoušků finalistů, ale i mnoha dalších milovníků dobré muziky od jazzu až po hardrock. finalisty jsou (a kapely by měly nastoupit v pořadí)::

 • behind the door (frýdek-místek)
 • šajtar (ostrava)
 • b.n.8 (brno)
 • klipr (ostrava)
 • potrubí (české budějovice)
 • woodoojam (praha)
 • chaos in head (uherský brod)

"pro tři nejlepší jsou připraveny ceny za několik desítek tisíc, především však vystoupení na největších akcích na ostravsku od colours of ostrava, přes festival parainkubátor v havířově až po slavnosti pivovaru radegast v nošovicích," dodává za pořádající agenturu viking agency marek slonina a zve všechny na velké finále radegast líhně 2008.

blink::

 • líheň 2008:: www.lihen.cz

  organizátoři

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  26.-27.07.2024
  >> jazz ve městě 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: jazz open ostrava 2024: kristýna sibinská & last phrase
   
  >> fotoreport:: unleash the beast 2024
   
  >> fotoreport:: jazz open ostrava 2024: minus123minut
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
   
  >> fotoreport:: michalfest 2024
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (čtvrtek, část 1.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (pátek, část 1.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (pátek, část 2.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (sobota, část 2.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (čtvrtek, část 2.)
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda