ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: finále radegast líhně ovládnou jihomoravské kapely

zejména jihomoravské kapely ovládnou letošní velké finále soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2009. v druhých semifinálových kolech, konaných tradičně ve třech hudebních klubech na ostravsku, o tom rozhodla odborná porota.
vloženo: 18.04.2009
 

rozhodně ale návštěvníky během finálového klání nečeká žádná nuda, když každá kapela razí velmi odlišný styl a hudební pojetí. dvacetičlenná odborná porota se tak už tuto sobotu v klubu templ na stodolní v ostravě zřejmě pořádně zapotí.

porota se již několikrát během rozhodování o postupujících potila, naposledy ve čtvrtek v jazz clubu v havířově, kdy během vystoupení posledního účinkujícího porotci několikrát přepisovali svůj verdikt. "stále se lepšící výkon třetího účinkujícího - kapely day off z kroměříže - přinutila porotce změnit názor, který si vytvořili na začátku jejich vystoupení. o chlup tak utekl postup skupině off axis z frenštátu pod radhoštěm," přiznal za porotu ladislav slowik z pořádající havířovské viking agency.

v klubu templ to tentokrát poměrně solidně rockově vřelo, když se zde potkaly metalové a punkrockové partičky. "opět se nakonec víceméně rozhodovalo mezi dvěma soutěžícími kapelami. havířovský nadějný exorsus, jediný semifinálový zástupce města zrodu soutěže - havířova, však nakonec sklonil hlavu před zkušeností a vyhraností o generaci starších hudebních pardálů – rockové party coward ze stříbra," vysvětlil zástupce agentury.

porota ostravského klubu garage, tentokrát v čele s ředitelem soutěže radegast líheň markem sloninou, měla naopak úkol poměrně snadný. vystoupení první opavské party nekuř toho tygra sice příjemně naladilo, ale následné představení trojice model bazaar z brna jednoznačně rozhodlo. "pohodu, která čišela ze dvou kytar, jednoho cella a tří hlasů, nám ostatní poroty mohly jedině závidět," lebedil si po vystoupení brněnské kapely ředitel soutěže. a dokonalý výkon a jejich zasloužený postup nakonec uznali i třetí semifinalisté - skupina groteska.

velké finále proběhne už tuto sobotu 25.04.2009 od 16.00 hodin v ostravském klubu templ na proslulé stodolní ulici v ostravě. vstup je tradičně zdarma a fanoušci se mohou těšit na šest nejlepších kapel ze dvou stovek přihlášených. na pódiu se postupně v tomto pořadí představí: venefica z olomouce, day off z kroměříže, d.u.b. music z přerova, coward ze stříbra, model bazaar z brna a memphis z hradce králové. pro nejlepší jsou připraveny ceny za desítky tisíc korun, včetně zajištění účinkování na top akcích na ostravsku – např. festivalech colours of ostrava, inkubátor v havířově, štěrkovna open music v hlučíně, či akci radegast den v nošovicích. více o soutěži, její historii i partnerech akce na www.lihen.cz.

organizátoři líhně

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

18.05.2024
>> zemězvrat 2024
 

 
nejčtenější 

>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
 
>> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
 
>> fotoreport:: mucha v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda