ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: stříbrná kapela z radegast líhně zamíří do itálie

nejen další tři postupující semifinalisty, ale i dobrou motivační zprávu pro soutěžící kapely přinesl uběhlý týden soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2010. v pátých kolech se sice z postupu radovaly kapely z hradecko - královska a brna, fanoušci dobré muziky ale oželeli neúspěch domácích a dokázali, že i oni patří k nejlepším v republice.
vloženo: 07.03.2010
 

"jak jsme slibovali už na začátku soutěže, stále se i v jejím průběhu věnujeme jejímu vylepšování a také získávání cen pro nejlepší kapely. čerstvou novinkou je nyní vstup dalšího partnera – cestovní kanceláře gargano, která věnuje další cenu jedné z nejlepších kapel," potěšeně oznamuje ředitel soutěže marek slonina z produkční agentury viking agency. "jelikož vítěz už nyní získává ceny v hodnotě okolo sta tisíc korun, rozhodli jsme se věnovat tuto cenu druhé skupině v pořadí. všichni její členové se tedy díky ck gargano v létě vydají na společnou dovolenou v nádherné italské destinaci gargano. věříme, že cena kapelu ještě více semkne a pomůže jí v dalším růstu," dodává slonina s tím, že atraktivní cena pro druhého bude jistě znamenat ještě velký boj během finálového večera – 17.04.2010 v klubu garage v ostravě - martinově.

páté kolo v klubu templ probíhalo tentokrát v ska-punkovém duchu a o energii nebyla nouze. předvedla se trojice heebie jeebies (hronov), korea punk (šternberk) a krycí název (ostrava-palkovice) a už první účinkující nastavil téměř nepřekonatelnou laťku. "z kapely čišela energie a česky zpívané vtipné texty se skáčkovým podkladem nutily k pohybu. v podstatě šlo o hotovou kapelu, která předváděla perfektní show," popsal vystoupení pozdějšího vítěze šéf poroty luděk bajgar. potěšeně však dodal, že ani dvě nepostupující punkové kapely nepodaly špatný výkon. "právě podobné soutěže jsou určeny k růstu dalších dvou účinkujících. korea punk předvedla drsný punk bez obalu, krycí název zase bodoval zručností muzikantů. oběma kapelám ale scházela zkušenost, vyhranost, všechno jsou to mladí hudebníci s šancí v budoucnu za pár let rozhodně uspět," dodal.

ve čtvrtek potěšily skupiny porotu v klubu garage v ostravě-martinově. "rozhodně hlavním plusem tohoto kola byla fakt, že všechny skupiny zpívaly česky. opět jsme neudělali radost domácím, když z trojice bílá vdova (valašské meziříčí), morybundus band (lanškroun) a arzenik (ostrava) postupuje lanškrounský morybundus band," popsal stručně kolo šéf "garážnické" poroty tomáš volovecký. stejný den měl původně v havířovském jazz clubu patřit folk-rocku a klidnějším žánrům, fanoušci domácí kapely, ale tušili, že tomu bude poněkud jinak. místní drsnější parta happy dog kvůli zranění frontmana dostala náhradní termín a to právě v pátém kole soutěže mezi pohodovějšími soubory elmova děcka (karviná) a black unicorn (brno). "stylová nevyrovnanost kola sice mohla nabourat atmosféru, ale rozhodně na místní pohodě nic neubrala. havířov měl logicky opět převahu fanoušků, přesto jsme ustáli a bez protestů obhájili svůj jasný verdikt – do semifinále putují brněnští black unicorn. lidičky v jazzu jsou prostě úžasní fanoušci a nečiní jim problém uznat kvality přespolních," vysekl poklonu fanouškům šéf poroty jazz clubu marcel gajdáček.

zda se v podobném duchu ponesou i poslední šestá kola soutěže bude známo už tento týden. opět ve třech klubech se po třech kapelách utká o poslední z osmnácti postupových semifinálových míst. radegast líheň 2010 tradičně v úterý rozezní klub templ na stodolní ulici v ostravě, kde se představí metalové party velvet storm (brno), pídý (vlašim) a midnight session (ostrava). ve stejný den se v klubu garage v ostravě-martinově představí další slovenský zástupce my way z daleké sniny, a nastoupí proti kapelám coznímáš (praha) a rázy (ostrava). jazz club havířov pak završí ve čtvrtek základní část soutěže kolem bez domácí účasti v drsnějším duchu s partami šašci v manéži (bučovice), crash road (brno) a náhradníkem za shockwave – partou tainted ze šumperka. už o týden později pak proběhnou první semifinálová kola ve stejných klubech. všechny koncerty začínají v sedm večer a jsou díky podpoře partnerů a hlavně měst havířov a ostrava zdarma. podrobné informace k soutěži jsou na www.lihen.cz.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda