ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: v soutěži rockaréna líheň slaví bratislava největší úspěch

jestli ve druhém kole soutěže amatérských hudebníků rockaréna líheň 2011 vyhrávali moraváci a ve třetím naopak zástupci čech, pak čtvrté kolo potěšilo zejména zástupce slovenského hlavního města. po skončení čtvrtého kola má totiž bratislava ze živých koncertů jako jediná už tři postupující!
vloženo: 19.02.2011
 

čtvrté kolo soutěže hudebníků proběhlo současně v obou ostravských klubech už ve středu. očekávanou klidnější poprockovou párty v klubu garage v ostravě-martinově zahájila skupina sound pictures z mladé boleslavi. získala zasloužený ohlas a také sympatie třetiny poroty. následující slovenská skupina signature z bratislavy však poprockovou párty proměnila v solidní rockový nářez a její živočišnost potěšila nejen návštěvníky klubu, kteří se viditelně bavili, ale také druhou třetinu poroty. trojlístek soutěžících pak doplnila partička s.o.f. ze znojma, která zaujala dvojhlasým zpěvem a pódiovou show. "naneštěstí pro rozhodování i tato kapela získala přesnou třetinu porotců a tak došlo na lámání chleba. jelikož nikdo z poroty nebyl ochoten změnit názor, museli jsme situaci řešit za zavřenými dveřmi. tam nakonec došlo ke shodě a rozhodnutí, že do další fáze soutěže postupuje bratislavská skupina signature," prozradil s úsměvem řešení nejtěsnějšího vítězství v soutěži jeden z porotců klubu jirka veselý. ve 4. kole v klubu marley se pak ve stejný den utkaly opět jen dvě kapely, když kopřivničtí todash se pro nemoc na poslední chvíli omluvili. nemocná byla i kapela dharma ze slovenské trnavy, ale to na výkonu nebylo vůbec znát. "trojice mladých kluků předvedla energický výkon silně inspirovaný nirvanou, ovšem vítězem se stala jednoznačně partička mistake ze zlína. její výkon byl nenucený a pohodový a příjemné songy by zfleku mohly zabloudit na rádiové vlny a aspirovat na hity," popsal porotce jirka šotek.

tradičně ve čtvrtek večer se čekal plný jazz klub v havířově přesto, že zde poprvé nevystupovala žádná domácí havířovská formace. nicméně ani poměrně známé party z nedaleké ostravy rusty fox a absolut deafers sem své fanoušky nedostaly v požadovaném počtu a když se navíc pro nemoc omluvili frýdecko-místečtí toys, hrálo se poprvé před "běžně" zaplněným klubem. kolo pak bylo poněkud nešťastné nejen absencí třetího soutěžícího, ale rovněž faktem, že zejména první kapela chtěla hrát na svůj standardní zvuk z velkých pódií, který ovšem rozhodně nepatřil na menší klubové vystoupení. "absolut deafers přivezli aparát, který jazz club ještě nezažil a už určitě nezažije. nicméně s velikostí klubu se hudebníci musí umět poprat a ačkoliv byli na prostory upozorněni, trvali na vlastní zbytečně výkonné aparatuře. aparát však nemohl být ideálně vybuzený a zvukově to tak pro kapelu nedopadlo ideálně. navíc předvedla jen stereotypní hudební nápady. následující rusty fox tak byli neporovnatelně lepší a zaslouženě vyhráli, i když se porota shodla, že ani oni nějak výrazně nepřekvapili," popsal zatím nejslabší havířovské kolo produkční celé soutěže radek vampola z pořádající produkční agentury viking agency.

už příští týden vstupuje "live" část soutěže do pátého kola a ve středu jej zahájí koncert v klubu marley v crossoverovém duchu s kapelami lera (bratislava), antoines (praha) a core problem (frýdek-místek). parádní funky párty se pak dá očekávat o den později v klubu garage s kapelami morybundus (lanškroun), undergaters (praha) a off axis (frenštát pod radhoštěm) a ve stejný den i klasický bigbít v jazz clubu v havířově se skupinami inquest (lučenec), badyan (nivnice) a domácíc 10coins (havířov). začátek koncertů je vždy v sedm večer, o vítězi rozhoduje odborná porota a vstup pro veřejnost je zdarma. více informací o "live" koncertech najdou zájemci na www.lihen.cz, o hlasování přes internet a rádio a druhé polovině soutěže pak ve vysílání rádia hey a na www.rock.cz.

organizátoři líhně

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda