ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: rockaréna líheň zažila velkomoravské kolo

moravské kolo se vším všudy zažily v tomto týdnu kluby spolupořádající největší soutěž amatérských hudebníků v české republice - rockaréna líheň 2011. silné zastoupení domácích skupin přesto neznamenalo očekávaný jistý postup a konala se mnohá překvapení. porota tak opět dokázala svou nestrannost, která soutěž už roky provází.
vloženo: 06.02.2011
 

smůla se zatím drží klubu marley na černé louce v ostravě, když ani na středeční druhé kolo nedorazili všichni tři soutěžící. skupina censorshit z ostrova sice své vystoupení potvrdila, nakonec ale do klubu nepřijela. přesto šlo o tuhý postupový boj, i když kapely to braly až nečekaně velmi přátelsky. "diváci se teprve učí chodit na středeční koncerty do klubu marley, který letos spolupořádá soutěž poprvé a nahradil populární ostravský templ. proto největší ovace a povzbuzování nečekaně získávaly soutěžící kapely od svých soupeřů. v této přátelské atmosféře pak bylo o to složitější vybrat vítěze. nakonec vyhráli známí jablunkovští borci witch hammer, kterým však méně úspěšní mr.dynaboom z vranovic férově popřáli mnoho úspěchů a obě kapely po vyhlášení výsledků zamířily k baru," popisuje kamarádský přístup soutěžících produkční rockaréna líhně radek vampola, který byl součástí poroty i následující den v havířovském jazz klubu. také zde vystoupily nakonec jen dvě kapely, když nedorazila jihlavská parta boonker. přesto klub potvrdil, že hrát zde je pro hudebníky velkou odměnou. "i když vystoupily jen dvě skupiny, klub byl opět plný a diváci vytvořili úžasnou atmosféru. dodatečně zaslouží výraznou poklonu. porota rozhodovala mezi domácími domácími havířovskými happy dog a skupinou bezkofeinu z oslavan u brna. pro postup happy dog nakonec hovořila větší instrumentální zdatnost a úžasný basový kytarista. i vítěz měl drobné vady na kráse, ale právě o tom najít je a zdokonalit se tato soutěž je," dodal vampola.

o den později proběhlo druhé kolo v ostravském klubu garage, tentokrát v poněkud drsnějším "crossoverovém" duchu. také zde se dalo očekávat klání domácích ostravských skupin, ale skutečnost byla jiná. prvního účinkujícího – domácí kopr – táhla kytara, ale z kapely bylo cítit, že se stále lehce hledá. "velkou změnou bylo vystoupení brněnské kapely zylwar, které to naopak perfektně šlapalo, hudebníci byli skvěle sehraní a i jejich tvorba byla příjemně originální. podle ohlasů ostatních členů poroty, znalých brněnské hudební scény, šlo o kapelu ze špičky jihomoravské metropole," zhodnotil za pořádající viking agency produkční kola jirka veselý. třetím účinkujícím, zástupcem ostravské scény, byli teasers v čele se sympatickou zpěvačkou. ani ta už ale nezměnila poměrně jasné rozhodnutí poroty – do dalších bojů jednoznačně postoupil brněnský zylwar!

fanoušci živých koncertů v soutěži rockaréna líheň se mohou těšit znovu už tuto středu a čtvrtek. tentokrát proběhnou už ve středu současně oba ostravské koncerty - v klubu marley na černé louce v metalovém a v klubu garage v martinově v klidnějším alternativním duchu. metaloví fanoušci zamíří jistě do klubu marley na koncert skupin: gross of darkness z kozlovic, act of god z liberce a solar system z havířova. garage navštíví hard rockové party ravers z havířova, area core z české lípy a cluncer z ostravy. ve čtvrtek 10.02.2011 se pak v jazz clubu v havířově představí alternativní formace zrní z kladna, pixie and the devils z bratislavy a indecisive z havířova. začátek koncertů je tradičně v sedm večer, o vítězi rozhoduje odborná porota a vstup je pro veřejnost zdarma. více informací o "live" koncertech najdou zájemci na www.lihen.cz, o hlasování přes internet a rádio a druhé polovině soutěže pak ve vysílání rádia hey a na www.rock.cz.

organizátoři líhně

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda