ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: radegast líheň 2010 vyhráli crash road

nádhernou atmosféru připravilo početné publikum finalistům devátého ročníku soutěže amatérských hudebníků radegast líheň v sobotu v klubu garage v ostravě-martinově. vítězství si po hudebním maratonu šesti nejlepších z dvou set přihlášených nakonec vybojovala brněnská kapela crash road, která o svých kvalitách přesvědčila historicky nejpočetnější porotu soutěže – tentokrát devětadvacetičlennou!
vloženo: 19.04.2010
 

"rádi bychom tímto ještě jednou dodatečně poděkovali porotcům, že pravidelně věnovali svůj volný čas a bez nároku na honorář navštěvovali kluby již během základních a semifinálových kol a v takovémto hojném počtu se dostavili i na velké finále. i přesto bylo rozhodování velmi náročné a o výsledcích rozhodoval každý hlas," komentuje dění v klubu garage ředitel soutěže marek slonina. garage skutečně zažila nejdůstojnější velké finále ze všech dosavadních devíti ročníků s více než dvousetčlenným publikem. svým soutěžním programem jej skvěle nastartovala kopřivnická skupina the challenge, do které řada porotců vkládala poměrně velké naděje. už následující slepí křováci z frýdku-místku je však donutili své první rozhodnutí přehodnotit. výborný fronton a souhra celé kapely dokonce s violoncellistkou odsouvala první vystoupení lehce do ústraní. kvalita soutěžících však dále rostla – když energií nabití mladí crash road z brna v čele s famózní vokalistkou válcovali nejen porotu, ale i diváky. ti museli počkat na domácí zástupce, kterým roli "předskokana" ještě udělali slovenští my way. ti přijeli až z obce snina za humenným, nicméně je nezdolala ani mnohakilometrová cesta a s přehledem předvedli svou kytarovou tvorbu. diváci se poté konečně dočkali jediného ostravského zástupce, kterým byla "brit-popová" fiha předčící ostatní předešlé soutěžící zejména vícehlasými vokály. posledním do šestice soutěžících byli "skáčkoví" hronovští heebie jeebies, kteří rozpohybovali i ty, kdo do této chvíle ještě zůstali vsedě.

porota poté zasedla ke svým hodnotícím listinám, aby rozhodla o tom, kdo získá ceny útěchy a kdo si odnese hlavní ceny. na třetím místě se nakonec umístili energičtí heebie jeebies, které předčili jen o pár bodů druzí v pořadí – frýdecko-místečtí slepí křováci. vítězem se nakonec stala brněnská skupina crash road, která sama sice očekávala umístění v první trojici, ale rozhodně ne přímo na první příčce. "jsme hodně překvapení, osobně jsme se tipovali tak na třetí místo. ale je to pro nás rozhodně velký start, když v současné sestavě hrajeme teprve tři čtvrtě roku a kapela samotná existuje teprve dva roky," přiznali hudebníci, které z cen potěšila nejvíce možnost účinkování na hudebních festivalech. tři nejlepší si rozdělili v devátém ročníku soutěže ceny za téměř 150 tisíc korun a mají zajištěno pořádající agenturou viking agency řadu koncertů od vystoupení na festivalech colours of ostrava a inkubátor, až po koncerty s patronem soutěže skupinou airfare, která důstojné finále završila svým koncertem. "devátý ročník končí, ať žije jubilejní desátý! už nyní začínáme pracovat na dalším a věříme, že se oopět setkáme s podporou všech, kdo nám pomohli letos. děkujeme zejména generálnímu partnerovi pivovaru radegast, městům ostrava a havířov, všem ostatním partnerům, porotcům a hlavně klubům, ve kterých se soutěž odehrávala," dodávají pořadatelé s tím, že podrobnější informace o cenách pro vítěze i průběhu soutěže a velkého finále najdou zájemci na stránkách soutěže www.lihen.cz. na stejném místě bude vyhlášen i desátý ročník, do kterého se bbudou moci skupiny hlásit již na podzim tohoto roku.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda