ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: šestá kola soutěže amatérských hudebníků líheň 2010

naprosto v souladu s heslem: "život je hořký, bohudík" se nesla poslední šestá kola soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2010. motto pivovaru radegast, který je generálním partnerem soutěže, jako by symbolicky předznamenalo uplynulý týden. hudebníci měli co dělat, aby se soutěže zúčastnili, ale nakonec jim nezbývalo než říct: bohudík!
vloženo: 14.03.2010
 

už v úterý bylo jasné, že jedna ze soutěžících kapel na své vystoupení ze zdravotních důvodů nedorazí a přes veškerou snahu pořadatelů z havířovské viking agency se je nepovedlo nahradit. "kapela pídý z vlašimi bohužel nahlásila svou neúčast natolik pozdě, že se nám už nepovedlo sehnat náhradníka. i proto bylo rozhodování pro porotu o mnoho snadnější," popisuje za pořadatele luděk bajgar. ten byl nakonec spolu s ostatními porotci svědky vystoupení kapely midnight session z ostravy, která před začátkem svého koncertu oznámila, že jde o jejich vůbec první veřejné vystoupení. "právě o tom je soutěž radegast líheň a my jsme rádi, že jsme mohli dát prostor novým nadějným tvářím. od první chvíle ale bylo patrné, že kapela ještě potřebuje hrát a získat zkušenosti. na postup do semifinále to nestačilo. vítězem se tak stala kapela velvet storm z brna, která překvapila svým originálním podáním metalu s prvky hard core a oproti první kapele byla cítit sehranost členů," dodal bajgar s tím, že by si postup zřejmě vybojovala i v původní trojici. poslední ze základních kol v klubu garage pak bylo ve znamení všeobecně perfektních výkonů. "každá z kapel tohoto kola by si zřejmě v předchozích vybojovala postup, ale protože vítěz může být jen jeden, nakonec rozhodla porota pro postup jediného slovenského zástupce a sice kapely my way až z daleké sniny," popsal kolo tomáš volovecký, šéf poroty klubu.

zřejmě největší problémy čekaly pořadatele v posledním šestém kole v havířovském jazz clubu. "kapela shockwave ze šumperka nahlásila problém s hraním den předem a rovnou si sehnala náhradníka. bohužel i ten ale nakonec pro změnu z pracovních důvodů nemohl nastoupit.," vysvětlují pořadatelé. vikingové se ale odmítli vzdát osudu a pokusili se o zajištění třetího účinkujícího. "opět to bylo narychlo, proto jsme ani neoslovovali kapely z dálky a rovnou sáhli po domácím náhradníkovi. ze dvou oslovených se nakonec ukázali jako pohotovější havířovští after dark, kteří se chopili nabídnuté šance a stejně se chovali i během svého vystoupení," popisuje anabázi ředitel soutěže marek slonina. na vystoupení se skutečně after dark nenechali zahanbit a kvalitně prodali co umí. "domácí rozhodně předvedli nejlepší pódiovou show. nicméně kvalitativně je předčila vítězná kapela crash road z brna a tak ani z šestého kola do semifinále nepostoupil zástupce města zrodu soutěže," poněkud posmutněle přiznává drsnou férovou poroty zástupce agentury ladislav slowik.

v semifinálových kolech se tak nakonec utkají v klubu templ na stodolní ulici v ostravě nejdříve 16.03.2010 skupiny toys (frýdek-místek), hard rain (vsetín) a fiha (ostrava), poté o týden později 25.03.2010 skupiny cluncer (kobeřice), heebie jeebies (hronov) a velvet storm (brno). v klubu garage v ostravě-martinově uvidí návštěvníci 18.03.2010 skupiny emergency exit (rožnov pod radhoštěm), the challenge (kopřivnice) a rusty fox (ostrava) a o týden později 25. března party epikrux (karviná), morybundus band (lanškroun) a my way (sk, snina). v jazz clubu v havířově se pak o poslední dvě místa v šestičlenném velkém finále utkají 18. března soubory esence (praha), slepí křováci (frýdek-místek) a purpure drape (cz,pl) a o týden později pak neosound (praha) a dvě brněnské party black unicorn a crash road.

všechny koncerty začínají v sedm večer a jsou díky podpoře partnerů a hlavně měst havířov a ostrava zdarma. podrobné informace k soutěži jsou na www.lihen.cz.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda