ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: po prvním kole rockaréna-líhně postupuje i zahraniční host

historicky prvními koly začala ve středu a čtvrtek na ostravsku největší soutěž amatérských hudebníků v české republice - rockaréna-líheň 2011. očekávala se náročná zápolení vždy mezi třemi skupinami souběžně ve třech klubech v regionu a skutečnost očekávání bezezbytku naplnila.
vloženo: 29.01.2011
 

už ve středu 26.01.2011 vypuklo první kolo v klubu marley na černé louce v ostravě a potvrdilo se, že neštěstí nechodí jen po horách, ale také po hudebnících. ze tří avizovaných skupin nastoupily jen dvě, přesto neměla porota jednoduché rozhodování. nakonec poslala do dalších bojů slovenskou skupinu atmosferic, která to na pódiu dokonale rozjela. další koncerty pak proběhly už následující den současně v jazz klubu v havířově a klubu garage v ostravě-martinově. ostravský koncert ve čtvrtek rozjeli, nedávnými vavříny z obdobné soutěže ověnčení a instrumentálně nesmírně zdatní, domácí black roll. "už v té chvíli jsme tušili, že rozhodování bude velmi náročné. poté se představila pražská pop-punková civilní obrana a situaci ještě více zamotali, na poslední chvíli povolaní, náhradníci odnaha z jablunkova," popisuje situaci šéf "garážové" poroty a ředitel soutěže marek slonina z pořádající viking agency. a opravdu došlo na jeho slova. z pětice hlasů porotců obdrželi pražští i jablunkovští hudebníci vždy po dvou prvních a dvou druhých místech. rozhodoval tak pátý porotce. o jedinou pozici tak nakonec utekl postup pražskému zástupci a radují se téměř domácí - jablunkovští, zejména díky vtipným českým textům a větší hudební nápaditosti a aranžím. největší soupeření a problémy s rozhodováním porotců se však už dopředu očekávaly v havířovském jazz clubu – místě zrodu soutěže. o jediné postupové místo se zde totiž s pražskými cotam, měly utkat hned dvě místní havířovské party fossil a butterfly kiss.

"butterfly kiss měli v publiku řadu fanoušků a koncert parádně rozjeli, nicméně už cotam je o chlup předčil, když jako jediný z trojice dokázal jazz club roztančit. během posledního songu se opravdu i v tak malých prostorách našlo místo pro několik nadšených tanečníků. následující fossil pak překvapil nejen porotu, ale i řadu svých fanoušků. za poslední roky šla kvalita a úroveň této letité kapely neuvěřitelně nahoru," zhodnotil první kolo v havířově produkční soutěže radek vampola. zúčastnili se ho i členové kulturní komise města havířov a v úžasné atmosféře a plně nabitém klubu nakonec společně s ostatními sledovali radost z postupu v podání domácí party fossil.

další klání kapel v soutěži rockaréna-líheň se koná už tuto středu a čtvrtek. ve středu 02.02.2011 se v klubu marley na černé louce v ostravě představí drsnější partičky mr. dynaboom z vranovic, censorshit z ostrova a známý zástupce domácí scény witch hammer z jablunkova. ve čtvrtek 03.02.2011 se pak v jazz clubu v havířově představí alternativní formace bezkofeinu z ostravy, boonker z jihlavy a happy dog z havířova a tentýž den v klubu garage v ostravě-martinově v drsnějším "crossoverovém" kole dva domácí zástupci kopr a teasers z ostravy a zylwar z blažovic u brna.

začátek koncertů je vždy v sedm večer, o vítězi rozhoduje odborná porota a vstup je pro veřejnost již tradičně zdarma. více informací o "live" koncertech najdou zájemci na www.lihen.cz, o hlasování přes internet a rádio a druhé polovině soutěže pak více ve vysílání rádia hey a na www.rock.cz.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

18.05.2024
>> zemězvrat 2024
 

 
nejčtenější 

>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
 
>> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
 
>> fotoreport:: mucha v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda