ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: soutěž radegast líheň kráčí do čtvrtfinále

posledním kolem skončila základní část jedenáctého ročníku soutěže amatérských hudebníků radegast líheň. už příští týden startují další vyřazovací boje v klubech i na internetu a již brzy bude známá čtveřice finalistů, kteří si to rozdají o ceny v hodnotě desítek tisíc korun včetně vystoupení na velkých open-air akcích. z posledních tří základních live kol tentokrát postoupili hned dva zástupci slovenska.
vloženo: 17.03.2012
 

klub barrák v ostravě tentokrát po metalových nářezech zklidnil a v bigbítem nasáklém kole přivítal jen dvě soutěžní kapely. přesto klub praskal ve švech a úterní koncert byl velmi vydařený. došlo přitom na přímé utkání ostrava:praha, které bývá v jiných odvětvích velmi bouřlivé. „první kapela last station z prahy byla mladá a vyhraná a lidi na ni opravdu pařili. dokázala udělat show a i její texty byly opravdu zajímavé a vtipné. na ostravskou kapelu original sin přišlo až nečekaně mnoho kamarádů, z nichž někteří dokonce z polska, a párty dokonale pokračovala! až jsme měli obavu, že pokud nevyhraje pomyslný baník nad spartou, vynese publikum porotu v zubech. zvítězila ale, naštěstí, muzika. obě kapely i fanoušci uznali, že o chlup byli lepší pražští last station,“ prozradil člen poroty.

ve čtvrtek proběhla další dvojice posledních kol v klubech garage v ostravě a jazz club v havířově. „na první kapele the elements ze slovenského brezna, bylo vidět, že hraje už docela dlouho a má šanci dostat se opravdu daleko. hned nasadila vysokou laťku a pak už je nikdo nemohl sesadit. jako druhá nastoupila kapela ch.p.d. z prostějova, jejíž zpěvák to s českými texty dokázal pořádně rozjet, při zvukovce ale měl problém s basou a ten se táhl celým koncertem. poslední do trojice, ostravská parta sunnyflower, předvedla britpop bez bicích s využitím houslí, které mohly dostat i větší prostor. na nastartované the elements už ale ani jedna z dalších kapel neměla,“ popsala kolo shodně porota. ve stejný den vystoupily v jazz clubu v havířově kapely univers z brna, clinic music z bratislavy a náhradník memoáry z karviné, který nemohl nastoupit hned v prvním kole ve stejném klubu. bohužel nemohli pro změnu nastoupit domácí ravers. „z vítězství se nakonec radovali další zástupci našich východních bratrů – slovenští clinic music, kteří byli naprosto excelentní. kapelu táhla zpěvačka, vokály a famózní kytarista, který občas svůj nástroj vyměnil dokonce za typický slovenský nástroj - fujaru,“ žasla na koncertě porota s tím, že druhá ani třetí kapela nepřinesla nic objevného, byť hudebně šlo o dvě dobře vybavené kapely.

v internetovém hlasování na www.rock.cz, kde o postupu do čtvrtfinále na rozdíl od živých koncertů v klubech rozhodují fanoušci, se z postupu radují neutral (uherské hradiště), narttu (vimperk) a iron army (hranice na moravě). šlo okolo s nejvíce hlasujícími fanoušky, za což jim samozřejmě patří dík zejména od postupujících kapel.

v dalším týdnu proběhnou první čtvrtfinálová kola soutěže, kdy budou muset vítězové živých soutěžních kol prokázat fanouškovskou základnu, která pro ně bude hlasovat na internetu a naopak soutěžící z internetového hlasování na rock.cz budou muset prokázat své hráčské dovednosti v ostravských klubech před porotou. program live části najdou zájemci na www.lihen.cz a fanoušci kapel, kteří chtějí hlasovat na internetu najdou své kapely tradičně na www.rock.cz. po uplynutí dvou čtvrtfinálových týdnů už bude známá dvanáctka nejlepších z dvou set přihlášených d letošního ročníku soutěže radegast líheň.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda