ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: radegast líheň zažije mezinárodní kolo

soutěž hudebníků čeká česko-slovensko-polský souboj! jen slovenští fishing strip z topolčan dokázali v pátém kole soutěže amatérských hudebníků radegast líheň 2013 nabourat suverenitu moravských kapel. ve třech ze zbývajících ze čtyř klubů uspěly kapely z olomoucka a ostravy.
vloženo: 22.03.2013
 

už pondělní kolo v klubu jam v opavě naznačilo, že moraváci rozhodně chtějí mít ve čtvrtfinálových kolech co nejvíce zástupců. ale jejich postup se nerodil lehce. porota zde rozhodovala zejména mezi dvojicí fragmentary (olomouc) a still bleeding (nová dubnica, sk), ale zahanbit se nedali ani domácí scarlett avenue (opava). v „souboji kytaristů“, jak nazvali kolo porotci, se nakonec z postupu radovali moravané fragmentary. „kluci udělali na pódiu super kytarovou show. rozhodně by kapela zněla ještě lépe, kdyby hrála na větším prostoru, což se jí díky postupu zřejmě podaří. o jejich vítězství rozhodovalo jen nepatrné množství rozdílů a porotě bylo moc líto, že nemohli postoupit i still bleeding,“ popsal kolo šéf opavské poroty jirka.

banner

o den později poprvé a naposledy v pátém kole uspěl slovenský zástupce a sice zmíněný fishing strip. podle poroty byla jednoznačně nejzajímavější a potvrdila skutečnost, že v letošním ročníku soutěže mají slovenské skupiny velmi vysokou úroveň a podle všeho budou hodně mávat celkovými výsledky. velmi solidní výkon však podali i faxex z brna a skvěle všechny pobavili utoma doma z rychvaldu.

ve čtvrtek 21.03.2013 se v ostravském klubu garage představily kapely bezlimitu (svitavy), hysterical naked (brno) a sweet leopard (ostrava). „každá kapela v tomto kole měla něco svého a v něčem vyčuhovala nad druhou. porotu oslovili zejména hysterical naked, kterým to skvěle šlapalo, ale trochu jim uškodila pódiová prezentace. tu měli naopak perfektně vychytanou ostravští leopardi, kteří všechny vrátili do starých dobrých bigbítových let. sice i tady se vyskytly drobné chybičky, ale postup byl jasný,“ shodli se porotci v klubu garage. ve stejný den proběhlo páté kolo i v jazz clubu v havířově a vystoupily kapely zahrají ebony eye (žiar nad hronom), panta rhei (přerov) jako náhradník a radgorath (havířov). „vzhledem k povolání náhradníka došlo k tomu, že každá kapela bylo stylově někde jinde, což ale tomuto kolu prospělo a rozhodně to neovlivnilo porotu. slovenští zástupci předvedli až profesionální kousky, na které však bohužel navazovala naopak dost slabá místa. panta rhei byl povolán jako náhradník a na kapele to bylo vidět. i přes počáteční trému a nejistotu, kterou jen dokládala fakt, že jde o amatérskou kapelu, předvedla naprosto harmonický a sehraný výkon. porota si užila nádhernou souhru kytar, perfektní výkon zpěvačky a muzika této party ji dostala. domácí radgorath razící styl folk death byla v rámci svého žánru výborná a jako jedna z mála rozpařila klub. jsme rádi, že takováto parta v havířově je, nicméně oproti vítězi jí chyběla soudržnost,“ dodal za porotu marcel.

posledními šestými základními koly pokračuje radegast líheň v pondělí 25.03.2013. v opavském music clubu jam vystoupí no worries (zlínsko), clinic music (bratislava, sk) a cluncer (kobeřice). v klubu barrák proběhne mezinárodní kolo 26.03.2013, když nastoupí skupiny ze tří zemí: hemi head (praha, čr), behawior (wroclaw, pl) a dr. mundi (lúčenec, sk). ve čtvrtek 28.03.2013 se v ostravském klubu garage představí skupiny ginger (přerov), sun drive (praha) a ezy way (ostrava). program jazz clubu v havířově bude na tento den ještě doplněn náhradníkem, nicméně jistě potvrdili účast disconnexion (třebíč) a sothein (ostrava). koncerty začínají v 19.00 hod., akce jsou bez vstupného a podrobnosti jsou zveřejňovány na stránkách www.lihen.cz a facebookovém profilu soutěže radegast líheň.

organizátoři

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda