ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: vítězství v 11. ročníku soutěže radegast líheň vybojovali vsph

v naprosto parádní večírek se v sobotu proměnilo velké finále jedenáctého ročníku soutěže amatérských hudebníků radegast líheň v ostravském klubu garage. zápal soutěžících kapel, velká osmnáctičlenná porota a bouřlivá atmosféra – to vše dávalo tušit, že teď už jde opravdu o všechno. z klání čtyř finalistů, vybraných z dvou set přihlášených kapel, nakonec porotu nejvíce zaujala parta vsph z hulína, která je historicky jedenáctým vítězem této soutěže.
vloženo: 16.04.2012
 

„všichni finalisté se za poslední měsíce podrobili drobnohledu a drobnoslechu fanoušků i porotců v základních, čtvrtfinálových a semifinálových kolech a dokázali dokráčet až do velkého finále. museli prokázat, že ovládají nástroje, ale rovněž mají fanouškovskou základnu, která je ochotna pro ně něco udělat. čekalo se tedy opravdu parádní velké finále a my jsme rádi, že se naše očekávání naplnila,“ prozradil krátce po vyhlášení výsledků ředitel soutěže radegast líheň - marek slonina z pořádající havířovské produkční agentury viking agency. kapely věděly, že je dělí jen jedno vystoupení od vytouženého vítězství v soutěži, a podle toho vypadalo i jejich nasazení.

radegast líheň 2012
koncert první skupiny vsph

jako první se, se svým čtyřicetiminutovým setem, představila skupina vsph z hulína. přestože zpěvák na pódium dokráčel na berlích, nebylo to znát ani na jeho výkonu, ani show této akční party. o to náročnější nástup měla jediná slovenská kapela ve finále – skupina hash, která po pohodovém funku nastoupila s drsnější podobou blues a poprvé uzemnila ty návštěvníky, kteří si mysleli, že přišli na čajový dýchánek. program měl stylově přitvrzovat a gradovat partou willow lake z litomyšle, po partě hash však naopak tato crossoverová kapela zněla čistě a až nečekaně pohodově. pozitivem, které na ní ocenila porota, byly české texty, které si připravil i poslední soutěžící - power-speed metalová skupina neutral z uherského hradiště. čtvrtému soutěžícímu je nutno přiznat navíc obrovskou bojovnost, propracovanou image a neskutečný náboj.

porota to neměla vůbec jednoduché a tak sumarizace hlasů chvíli trvala a někteří z porotců se rozhodovali ještě dlouho po vystoupení posledního finalisty. „nechtěli jsme nikoho nutit k neuváženému rozhodnutí a tak jsme dali porotě dostatek času. i když bylo porotců osmnáct, což je historicky druhá největší porota této soutěže, rozhodoval opravdu hlas každého porotce. při počítání bodů v konečné tabulce jsme zjistili, že rozdíl mezi druhým až čtvrtým místem byl pouhé dva body!“ přiznal vyrovnanost soutěžících slonina.

radegast líheň 2012
vsph přebírá 1. cenu

v jedenáctém ročníku soutěže radegast líheň se nakonec z vítězství radovala pop-funky parta vsph z hulína, která získává zejména desítku vystoupení s radegastem na řadě velkých festivalů před tisícovkami diváků, sadu oblečení s logem kapely od crystal productions, týdenní dovolenou pro celou kapelu v italském garganu od ck gargano k relaxaci po náročné sezóně. na druhé příčce skončila skupina willow lake, která v roce 2012 absolvuje s radegastem tři vystoupení na festivalech a od partnera – hudebního studia woodman – získává týdenní pronájem studia zdarma. na třetím místě skončil slovenský hash, který rovněž absolvuje s radegastem jedno vystoupení a od partnera hudebnísvět.cz získal volný nákup hudebnin za 5000 kč. bramborovou – čtvrtou – příčku nakonec obsadil neutral, který dostal alespoň hmotné drobné ceny útěchy. stejně jako ostatní soutěžící si odvezl například karton piva radegast, tašku produktů adrenalin a samozřejmě památeční diplom. všichni tři nejlepší navíc získali roční předplatné časopisu rock&pop a rovněž nové cédéčko skupiny airfare, která byla patronem soutěže.

„právě airfare se nám postarali o část poroty, ale hlavně o důstojný závěr hudební soutěže. jejich set, po předání cen a vyhlášení výsledků, byl skvělou tečkou parádního večírku. kdo ještě do této chvíle váhal, zda zamířit na parket, ten už měl jasno!“ popsal závěr velkého finále její ředitel. „chtěli bychom ještě jednou poděkovat všem finálovým kapelám za skvělé výkony. všem skupinám, které se přihlásily a nedostaly se až do finále, pak hodně úspěchů v budoucnu. fanouškům patří dík za podporu a ochotu podpořit kapely a všem partnerům za jejich věrnost soutěži a ochotu pomoci hudebním nadějím. určitě jmenovitě je potřeba poděkovat zejména spolupořadateli soutěže – portálu rock.cz, městu havířov, kde soutěž vznikla a má své zázemí a mediálním partnerům čas rock rádiu a deníku,“ dodal slonina s tím, že již nyní viking agency pracuje na dalším ročníku soutěže radegast líheň, který bude na stránkách www.lihen.cz vyhlášen zřejmě již v říjnu 2012.

organizátoři
foto: © líheň

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda